Wyniki Mistrzostwa Sorobanu 2021

Tegoroczne VII Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie odbyły się w trybie online w dniach 28-29 maja 2021. W mistrzostwach wzięło udział 40 osób z całej Polski: dzieci i dorosłych. Uczestnicy rywalizowali w 2 kategoriach: Maluch (dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej i młodszych) oraz Open. Na uwagę zasługuje fakt, że mistrzostwa zostały wpisane na listę konkursów wiedzy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc daje dodatkowe punkty za świadectwo podczas rekrutacji do szkoły średniej zarówno w tym roku, jak i w przyszłych. Dotyczy to uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.
W tym roku po raz pierwszy na konkursie pojawiły się zadania wymagające mnożenia i dzielenia na sorobanie. Wymagały umiejętności biegłego rachowania na sorobanie i sporych umiejętności liczenia pamięciowego. Zadania okazały się niezwykle trudne. Dlatego też w zawodach wzięły udział tylko osoby zaawansowane w liczeniu. Okazuje się, że w Polce nie jest ich wcale tak wiele. Cieszy nas natomiast fakt, że w kategorii Maluch właściwie prawie wszyscy uczestnicy dowiedli, że ich umiejętności z zakresu tabliczki mnożenia i dzielenia są na wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno tych dzieci które są w 2 i 3 klasie, jak i tych z klasy 1.

Komisja Konkursowa w składzie: Magdalena Sujak – wicedyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie, Magdalena Skóra oraz Paulina Ługowska dokonała podsumowania wyników i wyłoniła zwycięzców.

Na platformie konkursowej można pobrać imienne dyplomy dla osób, które znajdują się na poniższych listach.

W tym miejscu serdecznie dziękujmy sponsorom, dzięki którym mogliśmy obdarować najlepszych atrakcyjnymi nagrodami.

Sponsorzy konkursu: